Одяг для вашої дитини

Фліс – що за тканина?

Категорії
Зміст
  1. Опис та властивості флісу
  2. Незначні недоліки флісу
  3. Види флісової тканини
  4. Рекомендації щодо догляду за тканиною з флісу
  5. Як носити одяг із флісу?

Кожна дбайлива мама при виборі одягу для своєї дитини віддає перевагу виключно якісним виробам. Адже одяг має велике значення для здорового, комфортного зростання та розвитку дитини у будь-якому віці. Дитячий одяг має бути з текстилю, що містить натуральні волокна. Такий текстиль високопроникний та забезпечує оптимальну циркуляцію повітря, утримує необхідний тепловий стан дитини, є комфортним у носінні. На сьогоднішній день виробники текстильної продукції створили матеріал, що становить гідну конкуренцію натуральним тканинам. Ця тканина використовується для пошиття теплого одягу, що використовується восени та взимку. Багато мами запитують: «Чи варто купувати флісові вироби для дітей? Які властивості притаманні флісу?». Ознайомившись із усіма позитивними та негативними сторонами цього виду текстилю, вибір буде зробити досить просто.

Фліс це

Опис та властивості флісу

Фліс відноситься до категорії синтетичних аналогів шерстяних текстильних волокон. Його склад включає наявність поліестеру. Тактильно фліс дуже приємний та теплий. Такий ефект досягається за рахунок витягування із синтетичних ниток кінців окремих волокон на спеціальному верстаті. Зупиняти свій вибір на інших матеріалах і нехтувати флісом не треба. Даний вид текстилю має низку позитивних характеристик:

  • Приємний на дотик – дуже м'який та пухнастий;
  • Відмінно утримує тепло, тим самим запобігаючи ймовірності того, що дитина може переохолодитися за поганої погоди;
  • Компактний – вироби із флісу займають мінімальний простір при зберіганні у шафах;
  • Гігроскопічний матеріал – забезпечує хорошу циркуляцію повітря між тілом та одягом, досить міцний, еластичний та зносостійкий;
  • Має тривалий термін експлуатації, легкий догляд – вироби з флісу піддаються легкому пранню та дуже швидко висихають, при цьому вони залишаються м'якими та не втрачають яскравості відтінків тканини.

Варто відзначити, що фліс, за більшістю показників, переважає над вовняними тканинами. Одним із основних показників у даній перевагі є легкість догляду в порівнянні з природною сировиною. Штучний фліс – це гіпоалергенний текстиль, який досить простий у обробці. Ще однією перевагою даної тканини є доступність і низькі ціни на неї. Вироби дитячого одягу з теплого, ніжного та приємного на дотик флісу коштуватимуть набагато менше, ніж вовняні моделі. Основною функцією є забезпечення тепла. Він ідеально підходить для дітей, в анамнезі яких є алергічна реакція на матеріали із натуральних волокон. Одяг із флісу буде чудовою альтернативою для тих, кому не можна носити пуховики та вироби з натуральної вовни.

Фліс тканина

Незначні недоліки флісу

Варто відзначити, що наявність численних позитивних властивостей у флісу не завжди схиляє дбайливих батьків до покупки одягу з нього. Цікаво чим вони аргументують свій вибір? Одним з недоліків флісу є електризування матеріалу. Через це речі притягують багато порошок і запорошених частинок, що призводить до швидкого їх забруднення. Також фліс характеризується низькою термостійкістю, швидкою займистістю, високою ймовірністю утворення катишок.

Виробники матеріалу для усунення даних недоліків використовують різні способи обробки текстилю: антистатичну, антисептичну, вогнетривку, водовідштовхувальну. В результаті якість матеріалу підвищується, утворюється захист від швидкого загоряння, кліщів домашнього пилу та інших видів мікробів, мінімізується електризування. Одяг з обробленого флісу набуває численних позитивних характеристик. Виробники зробили все можливе для того, щоб матеріал мав великий попит і був надійним для дітей, не вимагав особливого догляду і мав великий термін використання.

Види флісової тканини

Для вибору якісного одягу для дітей порівнянь усіх «за» та «проти» буде недостатньо. Також необхідно розбиратися у видах матеріалу та характеристиках кожного з них. Що стосується флісу, то він буває:

  1. Односторонній. Має м'яку, тонку та легку текстуру. Вибирається для виготовлення дитячих костюмів, регланів, толстовок, піжам та халатиків.
  2. Двосторонній. Його структура більш щільна та тепла. З нього шиють светри, шапки, рукавиці, демісезонні комбінезони. Двосторонній фліс використовується для виготовлення підкладок для взуття, призначеного для зимового сезону, верхнього демісезонного одягу та штанів. Цей текстиль – це утеплювач гарної якості.

Фліс класифікується і за густиною. Найтоншим, що використовується для виготовлення легких предметів одягу, які одягаються за комфортних кліматичних умов, є мікрофліс. Середня щільність у Polartec, з якого шиють реглани, светри та інший одяг, носіння якого актуальне у прохолодну погоду під курткою. Найбільш щільним видом флісу вважається Polartec Bipolar, який використовується для пошиття теплих елементів одягу зимового гардеробу.

При виробництві флісу до його структури матеріалу додаються інші види волокон. Забезпечення більшої міцності дає лайкра, еластичність та зносостійкість – спандекс, підвищує екологічність – шерсть. Але не варто забувати про те, що для синтетики характерне погане поглинання вологи та шкіра погано «дихає» в ній.

Наявність знань про характеристики різних видів текстилів дозволить батькам самостійно, порівнявши всі «за» та «проти», зробити вибір та купити будь-який предмет одягу з флісу чи натуральних матеріалів як для дівчаток, так і хлопчиків.

Що таке фліс

Рекомендації щодо догляду за тканиною з флісу

Для збільшення експлуатаційного терміну та збереження всіх позитивних якостей виробів з флісу необхідно дотримуватися основних правил догляду за ними.

Прання флісового одягу має бути при температурному режимі не більше 40 градусів. Це дозволить уникнути деформації речей. Попередньо необхідно вивернути одяг навиворіт, а всі блискавки та кнопки застебнути. Прання речей має бути у спеціальних мішечках-сітках, запобігаючи тим самим утворенню катишок. При стрику допускається додавання стабілізаторів кольору та ополіскувачів з антистатичним ефектом. Важливою умовою є використання засобів, призначених для синтетичних тканин. Користуватись режимом делікатного прання без віджиму та не використовувати сушильний автомат.

Флісовий одяг не повинен сушитися на будь-яких пристроях для обігріву приміщень та поблизу них. Спочатку необхідно просушити вироби на горизонтальній площині. Після сушіння продовжується вертикально у приміщенні з гарним надходженням свіжого повітря. Якщо одяг стирається вручну, тоді не треба його сильно віджимати. Не вимагають такі вироби прасування та відпарювання. Якщо перед сушінням будь-які вироби з флісу ретельно розправити, то вони не виглядатимуть пом'ятими.

За наявності плям на одязі слід попередньо їх замочити у воді низької температури трохи більше, ніж півгодини. Для видалення плям рекомендується використовувати господарське мило. Після виробу прополіскуються і вирушають на сушіння.

Як носити одяг із флісу?

Якщо після зважування всіх позитивних та негативних якостей матеріалу ви вирішили купити флісовий одяг своїй дитині, тоді варто ознайомитися з основними рекомендаціями, як їх носити.

Кофти із флісу не одягаються на голе тіло. Необхідний нижній шар із термобілизни або бавовняної футболки, реглану. Флісові вироби належать до категорії проміжних або верхніх елементів гардеробу. Наявність додаткового шару одягу із натуральних матеріалів дозволяє флісу максимально проявити свої позитивні якості: збереження тепла, захист від холоду, відведення вологи, відчуття комфорту. Дитячий одяг з флісу – це найкращий вибір турботливих батьків!

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Введіть коментар*
Ім'я*
Email