Фліс – що за тканина?

Якщо Ви володієте англійською мовою, перше, що спадає на думку при зустрічі зі словом “фліс”, – це його аналог “fleece”, шерсть, овчина. Однак винахідники цієї тканини, мабуть, мали на увазі не натуральність матеріалу, а його здатність зберігати тепло так само добре, як справжня шерсть.

Що являє собою фліс?

Одна з найбільш затребуваних тканин, фліс, є синтетичною. Вона поєднує в собі поліестер і інші штучні волокна і є легкою, вологовідштовхувальним і невибагливою.

Товщина і фактура матеріалу буває різною. З нього роблять, як одяг, так і підкладку, манжети і коміри для неї. Останнім часом виробляють фліс з антіпіллінговим покриттям, що підсилює його зносостійкість.

властивості флісу

Як було сказано раніше, тканину фліс має ряд переваг, ось головні з них:

-Гігроскопічность – матеріал поглинає водяну пару і виводить їх назовні, створюючи затишний мікроклімат для тіла;

-Малий питома вага – тканина дійсно дуже легка;

-Еластічность – фліс не обмежує руху. Добре зберігає первинну форму навіть при частому і тривалому носінні. Завдяки чому не виникає ефекту “обвислих ліктів”;

-Воздухопроніцаемость – тканина дозволяє шкірі “дихати”. Волокна тканини оптимально структуровані, завдяки чому у флісовій одязі не буває жарко або холодно. Фліс підтримує комфортну для людини температуру;

-Швидко сохне – що дуже важливо. Наприклад, в походах на далекі відстані, і дуже зручно в побуті;

-Не вимагає спеціального догляду – тканина дійсно невибаглива, наприклад, машинне прання відмінно підходить для неї;

-Володіє теплоізоляційними властивостями навіть в мокрому вигляді. Тільки уявіть: ви намокли під дощем, але не відчуваєте холоду. Надзвичайно зручно!

-Інші і зносостійкий – а значить, дуже практичний;

-Біологічно руйнування не схильний до;

-Гіпоаллергенний – підійде і дорослим, і дітям.

Одним словом! Корисність флісу очевидна! Він володіє такою сукупністю корисних якостей, якою не володіє жодне натуральне волокно. Що робить його неперевершеним помічником людини.

Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку