Одяг для вашої дитини

Як правильно сповивати дитину?

Категорії
Зміст
  1. Як правильно вибрати пелюшку?
  2. У чому потреба сповивання новонароджених на час нічного сну?
  3. Які існують правила сповивання новонародженого?
  4. Які існують способи та алгоритми сповивання?
  5. Закрите сповивання
  6. Вільне сповивання
  7. Заспокій із вільними ніжками
  8. Заповнення з використанням мішка
  9. Користь та шкода сповивання дитини
  10. Так у чому ж основні за і проти сповивання?
  11. Що забороняється при сповиванні новонародженого?
  12. У якому віці можна перестати сповивати дитину?
  13. Як можна швидко та ефективно відучити дитину від сповивання?

Невід'ємною частиною догляду за новонародженими дітьми є сповивання. На сьогоднішній день це питання має багато протиріч. Серед сучасних матусь існує багато таких, які відмовляються від сповивання. Хоча таке категоричне ставлення вважається помилковим, оскільки дана практика загортання немовлят має багато вагомих переваг.

Після сповивання немовля стає більш захищеним. Мама в цей період може не переживати про те, що її дитина може випадково поранити себе або злякатися своїх ручок.

Заспокій забезпечує дитині відчуття спокою та затишку. При правильному дотриманні техніки та використанні натуральних та якісних матеріалів немовля асоціюватиме кокон з комфортним знаходженням в утробі матері.

У статті викладено матеріал про всі переваги та переваги сповивання. Ознайомившись з ними, навіть молода матуся з первістком зможе ухвалити правильне рішення про застосування або відмову від такої практики загортання своєї дитини.

Як правильно вибрати пелюшку?

Як сповивати дитину

Коли в сім'ї народжується новий чоловічок, обійтися без пелюшок спочатку неможливо. Їхня необхідність не залежить від того, буде сповиватись новонароджений чи ні.

Пелюшки використовуються для того, щоб покласти дитину на застелену поверхню дивана, пеленального столика або кушетки при відвідуванні клініки.

  • Насамперед – це дотримання основ гігієни та безпеки дитини;
  • По-друге – значно зменшується можливість забруднити поверхню.

Тепер розглянемо, яких вимог необхідно дотримуватися при купівлі пелюшок для сповивання новонароджених. Насамперед це:

  1. Екологічно чистий натуральний текстиль. Пелюшки постійно контактують зі шкірою малюка. Тому для мінімізування ризику розвитку алергії чи подразнень вони мають бути якісними.
  2. Хороша здатність матеріалу абсорбувати вологу і при цьому бути повітропроникним.
  3. Високі теплозберігаючі властивості виробу, тому що у малюка в такому віці не налагоджено терморегуляцію організму.
  4. М'який та комфортний за відчуттями матеріал, який приємний до тіла та виріб має бути оброблений по краях.
  5. Якісний та міцний текстиль, здатний витримати численні прання, сушіння у пральних машинах та прасування. Також рекомендується вибирати вироби з матеріалу, який швидко висихатиме.

Під все перерахованим вище параметрам для пошиття пелюшок відмінно підходить трикотаж - це якісне полотно, з якого виготовляються максимально затишні, акуратні та комфортні вироби даної категорії. полотно, з якого виходять затишні, акуратні та приємні до тіла пелюшки.

Також продаються пелюшки, основним матеріалом виготовлення яких є ситець, фланель, бавовна, футер, кулір, інтерлок спів і інші види текстилю. Для кожного матеріалу характерні свої властивості та призначення. Наприклад, ситцеві вироби ідеально підходять для використання у спеку. У той час, коли щільніша тканина за типом куліра, футера та інтерлоку спів стане додатковим шаром одягу, що забезпечує тепло малюкові.

Щодо розмірів варто позначити такі вимоги. При виборі виробу для сповивання дитини варто відштовхуватися від індивідуальних параметрів зростання малюка. Рекомендовані норми розмірів пелюшки такі:

  • Дітям маленького зросту та недоношеним немовлятам достатньо буде моделей 40х40 сантиметрів;
  • Новонародженим із середнім зростанням підходять вироби розміром 70х70 або 90х120 сантиметрів;
  • Багатирям та великим новонародженим треба брати пелюшки 120х120 сантиметрів.

У чому потреба сповивання новонароджених на час нічного сну?

Практика загортання в пелюшки або спеціальні кокони немовлят на ніч дозволяє забезпечувати комфортний відпочинок та здоровий сон дитини.

  1. У новонароджених рухи рук і ніг ще не довільні, і вони можуть їх будити. Заспокій у дитячий трикотаж забезпечить дитині міцний сон.
  2. Фіксація ручок та ніжок немовляти мінімізує ймовірність травмування чи дряпання нігтиками свого тіла.
  3. Правильно підібрана пелюшка забезпечує тепло, тим самим запобігає розвитку простудних та дерматологічних патологій.
  4. Загортання новонароджених у пелюшки сприяє терморегуляції тіла.
  5. Для недоношених дітей або немовлят з вродженими патологіями кінцівок метод сповивання часто є обов'язковим заходом, що забезпечує вирішення деяких фізіологічних проблем.

Які існують правила сповивання новонародженого?

Насамперед, потрібно підготувати все необхідно для сповивання: одяг, засоби догляду, місце для процедури.

  1. Попередньо проводиться прання пелюшки на високих температурах, після висихання якої виріб прасується з двох сторін. Дані маніпуляції дозволяють уникнути утворення на шкірі новонароджених пролежнів та алергічних висипань.
  2. Заповнення рекомендується проводити на спеціальному столі або комоді, висота яких сприяє більш простому та швидкому проведенню цієї процедури. При використанні занадто низької або високої поверхні мамі не буде зручно сповивати дитину, втомлюватимуться спина і руки. Ідеальними параметрами для столика є: ширина – 75 см, висота – 85 см, глибина – 55 см. Їхня корекція може бути за наявності у мама занадто високого або низького зросту.
  3. Рекомендується проводити сповивання за умови дотримання температурного режиму в кімнаті і не допускати під час процедури протягів. Найменше переохолодження новонародженого може спровокувати розвиток застуди, додавши батькам масу неприємних турбот.
  4. Сповіщенню має передувати купання малюка, його одягання в комфортний одяг за сезоном. Наприклад, це може бути сорочечка із запахом на грудях, боді з рукавами або без. Рекомендуємо уникати використання моделей будь-якого виду одягу для новонароджених із запахом на спинці. Будь-які кнопки, зав'язки, зіпери будуть завдавати дискомфорту дитині під час сну.

Які існують способи та алгоритми сповивання?

Більшості тих матусь, які відмовляються від практики загортання дітей, знайома лише одна техніка сповивання «солдатиком». Це коли ніжки та ручки фіксуються рівно притиснутими до тулуба та вирівняними.

Але, крім цієї техніки, є й інші методи, що дозволяють вибрати максимально комфортне сповивання для своєї дитини.

Як правильно сповивати дитину

Закрите сповивання

Це і є техніка «солдатиком», яка має другу назву – туге сповивання.

Вибір сповивання новонародженого закритим способом передбачає максимально щільне прилягання пелюшки до тіла новонародженого. В результаті виходить, що дитина знаходиться типу «у коконі», не маючи можливості рухати ручками та ніжками, які обов'язково мають бути попередньо випрямленими.

У сучасній педіатрії метод закритого сповивання відноситься до нефізіологічних. Це зумовлюється тим, що в результаті погіршення кровообігу, підвищується ймовірність перегріву або дисфункції дихання.

Цей спосіб рекомендується застосовувати в крайніх випадках за наявності дуже неспокійних дітей.

Вільне сповивання

Ця методика не має жодних ризиків для здоров'я новонародженого, тому вважається більш виграшною порівняно з попередньою.

Вона передбачає загортання тіла новонародженого у вільний «конвертик» і лише голова залишається зовні. Місця в такому «конвертику» достатньо, що дозволяє малюкові рухати верхніми та нижніми кінцівками. Ніжки знаходяться в розслабленому та комфортному положенні, їхнє випрямлення не проводиться.

Заспокій із вільними ніжками

При діагностуванні дефектів кістково-м'язової системи у новонародженого рекомендації педіатрів мають на увазі сповивання з вільними ніжками. Дана техніка передбачає положення ніжок малюка у зігнутому вигляді та з невеликим відведенням їх убік. На кшталт «жабонка».

Для цього способу характерне часткове знаходження ніжок зовні пелюшки. Тому важливо подбати про те, щоб вони не замерзли, попередньо одягнувши комфортний одяг у вигляді повзунків на широкій резинці.

Заповнення з використанням мішка

Належить до категорії технік вільного сповивання. Основною відмінністю між ними у даній техніці є наявність ручок дитини зовні вільного кокона.

Таке сповивання передбачає формування досить вільного мішечка. Тому ми рекомендуємо як нижній шар одягу використовувати боді для новонароджених з трикотажу. У них можна не перейматися тим, що спина дитини буде відкритою і вона замерзне. З урахуванням погодних умов та пори року можна вибрати відповідні моделі виробу.

Користь та шкода сповивання дитини

Найчастіше більшість бабусь агітують молодих матусь на сповивання дитини. У той час, коли багато сучасних блогерів мами відмовляються від цього застарілого методу загортання новонароджених.

Так у чому ж основні за і проти сповивання?

До переваг варто віднести:

  • Забезпечення здорового сну;
  • Актуально для малюків з патологіями кістково-м'язової системи та з дисплазією тазостегнових суглобів;
  • Зниження ймовірності травмування;
  • Комфортне відчуття дитині, ідентичне утробу мами;
  • Велику значущість та крайню необхідність при догляді за недоношеними немовлятами.

Що стосується недоліків сповивання, то варто виділити:

  1. Відсутність можливості регулювання температури, що може призвести до перегріву малюка. Внаслідок цього утворюються попрілості та різні дерматологічні патології.
  2. Туге сповивання передбачає неприродне становище тіла дитини.
  3. Блокує процес фізичного та емоційного розвитку, оскільки відсутня можливість повноцінно пізнавати навколишній світ.
  4. Підвищується ймовірність розвитку синдрому раптової смерті новонароджених, особливо при сні малюка у позі на животі.

Що забороняється при сповиванні новонародженого?

З основними вадами сповивання ми ознайомилися. Тепер хочемо звернути вашу увагу, коли і як забороняється використання техніки загортання новонароджених:

  • Не рекомендуємо використовувати туге, закрите сповивання, оскільки в більшості випадків шкідливе, ніж корисне;
  • Не можна сповивати дітей за високої температури повітря або за наявності у немовляти гарячки.

У якому віці можна перестати сповивати дитину?

Як сповивати дитину в пелюшку

Настає час, коли навіть прихильники сповивання відмовляються від цієї методики. У віці до 3 місяців немовлята краще сплять у зафіксованому стані. Але педіатри рекомендують продовжувати сповивання до того моменту, поки немовляті не виповниться 8 місяців, або він не почне самостійно перевертатися.

Як можна швидко та ефективно відучити дитину від сповивання?

  1. Якщо використовувалося туге сповивання, поступово переходьте до більш вільних методик, послаблюючи інтенсивність фіксування.
  2. Поступово під час денного сну діставайте ручки з «конвертика», щоб дитина могла звикнути спати в такому положенні.
  3. Пелюшка змінюється на плед або після засинання акуратно забирається.

Маючи достатньо знань про те, як правильно і до якого віку можна сповивати дітей, всі за і проти цієї методики можна сміливо приймати рішення про необхідність сповивання. Враховуючи всі рекомендації педіатрів, дитина зростатиме і розвиватиметься здоровою і на радість батькам, а клопіт по догляду за ним буде тільки на радість.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Введіть коментар*
Ім'я*
Email